Microsoft prezentuje nowe urządzenia z serii Surface. Dużo zmian, ale rewolucji nie ma

Na konferencji w Nowym Jorku Microsoft zaprezentował odświeżoną serię Surface - notebooka Surface Laptop 2, hybrydowego laptopa Surface Pro 6 i stację roboczą typu All-In-One Surface Studio 2. Nowością w ofercie okazały się słuchawki bezprzewodowe Surface Headphones.

Nowe urządzenia z serii Surface od Microsoftu

Surface Pro 6

Microsoft Surface Pro 6 otrzymał ekran o przekątnej 12,3 cala i procesor Intel Core 8 generacji, co zwiastuje spory wzrost wydajności względem poprzedniej wersji. Jak zapowiada sam producent, najmocniejsza wersja Surface Pro 6 będzie szybsza o nawet 67 proc od swojego poprzednika. Jeśli dodamy do tego możliwość wyposażenia w 16 GB pamięci RAM, komputer zaczyna przypominać prawdziwą bestię.

Ważący 770 gramów Surface Pro 6 ma baterię, która zapewnia do 13,5 godzin pracy bez konieczności ładowania. Niestety nadal nie doczekaliśmy się obecności portów USB-C. Ceny sprzętu zaczynają się od 899 dol. Wyjątkowo dobrze wygląda nowa wersja kolorystyczna, matowa czerń. Nie wiadomo jednak czy finalnie będzie ona dostępna w sprzedaży w Polsce.

Surface Laptop 2

W przypadku kolejnego modelu z nowej oferty Microsoftu o rewolucji również nie może być mowy. Surface Laptop 2 otrzymał aktualizację w postaci nowych procesorów Intela (ósma generacja Core i5 oraz Core i7). Ekran PixelSense o przekątnej 13,5 cala obsługuje 10 jednoczesnych punktów dotyku. W najmocniejszej wersji tu również możemy liczyć na 16 GB pamięci RAM.

Nabywcy Surface Laptop 2 w najbogatszej wersji mogą liczyć na 85-procentowy wzrost wydajności względem poprzedniego modelu. Deklarowany przez producenta maksymalny czas pracy na wbudowanej baterii wynosi tym razem 14,5 godziny. Wśród gniazd, które znajdziemy na obudowie zaskakuje mała liczba portów USB 3.0 (jest tylko jeden). Podobnie jak w Surface Pro 6 zabrakło USB-C. Ceny Surface Laptop 2 zaczynają się od 999 dol.

Surface Studio 2 i Surface Headphones

Po dwóch latach od premiery komputer typu All-In-One Microsoftu doczekał się odświeżenia. Skupiono się na udoskonaleniu wyświetlacza PixelSense. Przy przekątnej 28 cali wyświetla on obraz o rozdzielczości 4500 x 3000 pikseli i podkręcono w nim jasność oraz kontrast. Nowy układ graficzny oparty na architekturze Pascal daje 50-procentowy wzrost wydajności. Najbardziej rozbudowana wersja ma na pokładzie 32 GB pamięci RAM. Ceny? Od 3499 dol.

Absolutną nowość w ofercie stanowią bezprzewodowe słuchawki Surface Headphones, które automatycznie zatrzymują odtwarzaną muzykę po zdjęciu ich z głowy. Współpraca z asystentem głosowym Cortana i wbudowany mechanizm redukcji szumów otoczenia powinny spodobać się bardziej aktywnym użytkownikom. Bateria wystarczy na 15 godzin pracy, a jej ładowanie odbywa się przez port USB-C. Cena słuchawek to 349 dol.