Microsoft prezentuje nowy sposób aktualizacji Windows

Na odbywającej się w Chicago konferencji Ignite zaprezentowany został nowy sposób aktualizacji Windows 10 dla klientów biznesowych. Teraz administratorzy będą mogli dopasować je pod swoje indywidualne potrzeby.

Prezentacji dokonał Satya Nadella, czyli obecny szef Microsoftu. Windows Update for Business pozwoli klientom biznesowym na wybranie kilku opcji aktualizacji. W gestii użytkownika będzie decyzja, które urządzenia mają dostać aktualizację w pierwszej kolejności, a które po nich. W każdym wypadku czas wprowadzenia aktualizacji może zostać ustalony indywidualnie dla każdego. Przyda się to w firmach mających wiele stanowisk - np. można zaplanować aktualizację w nocy na maszynach, na których nikt nie będzie wówczas pracować. Kolejna nowość to aktualizacja systemem p2p (peer-to-peer), dzięki czemu można rozprowadzić daną aktualizację przy pomocy własnej sieci firmowej, bez konieczności podpinania wszystkich maszyn do internetu.

Microsoft prezentuje nowy sposób aktualizacji Windows

Satya Nadella na konferencji Ignite (foto: Microsoft)

Wszystkie opcje zarządzania aktualizacjami będą znajdować się w jednym okienku, a także będzie można zintegrować je z takimi narzędziami jak System Center czy Enterprise Mobility Suite. Przy okazji wystąpienia Nadella zapowiedział także, że zmieni się także sposób aktualizacji Windows 10 - prawdopodobnie zniknie tradycja Patch Tuesday, pojawi się za to więcej drobniejszych poprawek, które będzie można wprowadzić od ręki.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [23.03.2023]