Microsoft prezentuje trzeci tablet Surface. Korzysta z Windows 8 i oferuje pakiet biurowy

Microsoft wprowadził do sprzedaży kolejny tablet Surface oparty na architekturze Intela. Mowa tutaj o modelu Surface China Edition, który oferuje pełną wersję pakietu biurowego Office 2013 Home and Student i korzysta z systemu Windows 8.

Do 1 kwietnia tablet Surface oparty na architekturze Intela dostępny był jedynie na rynkach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Od 2 kwietnia można go już jednak kupić także poza nimi, na terenie Chin. Co interesujące, nie jest to jednak model Pro, lecz specjalnie przygotowana chińska wersja dysponująca w odróżnieniu od swojego pierwowzoru "zwykłym" Windows 8, a nie Windows 8 Pro. W zamian za to użytkownicy urządzenia mogą jednak liczyć na pełną wersję pakietu biurowego Office 2013 Home and Student.

Ceny Surface China Edition kształtują się następująco:

Surface China Edition 64 GB: 6 588 juanów, czyli po przeliczeniu 1063 USD

Surface China Edition 128 GB: 7 388 juanów, czyli 1192 USD

Dla porównania, za podobne modele (z lepszym Windows, lecz bez pełnego pakietu biurowego) na terenie USA trzeba zapłacić 899 USD i 999 USD.

Na koniec warto dodać, że Microsoft zapowiedział również, iż w ciągu kolejnych miesięcy model Pro pojawi się w sprzedaży w takich krajach jak Australia, Nowa Zelandia, Francja, Niemcy i Wielka Brytania.


Zobacz również