Microsoft przed sądem - ciąg dalszy

Sędzia Thomas Penfield Jackson wyznaczył dzień 24.05.2000 r. na wysłuchanie argumentów i propozycji rządu amerykańskiego w procesie antymonopolowym przeciwko firmie Microsoft.

Po fiasku negocjacji mających doprowadzić do ugodowego zakończenia procesu przeciwko firmie Microsoft, sędzia Thomas Penfield Jackson wyznaczył dzień 24.05.2000 r. na wysłuchanie propozycji rządu dotyczących możliwych wariantów zakończenia procesu i rodzaju wymierzonej kary. Przed ustną debatą rząd jest zobowiązany dostarczyć sędziemu propozycje rozwiązań w dniach 25.04-28.04.2000 r., natomiast firma Microsoft ma odpowiedzieć, skomentować i przedstawić ewentualne kontrpropozycje do 10.05.2000 r. Z kolei rząd ma czas do 17.05, aby ustosunkować się do odpowiedzi Microsoftu.

Wydane w środę przez sędziego Jacksona oświadczenie nastąpiło po jego rozmowie ze stronami konfliktu i w trakcie jego ogłaszania sędzia Jackson stwierdził, że zamierza jak najszybciej zakończyć fazę wymiany propozycji rozwiązań przez obie strony i przekazać sprawę bezpośrednio do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Podstawowym zarzutem wobec firmy Microsoft pozostaje wciąż złamanie prawa antymonopolowego na rynku systemów operacyjnych dla komputerów PC i niezgodna z przepisami ekspansja na rynku przeglądarek internetowych.


Zobacz również