Microsoft przedłuża wsparcie dla Windows Phone 7.8

Microsoft przesunął termin zakończenia wsparcia podstawowego dla systemu Windows Phone 7.8.

Rok temu Microsoft zapowiedział, że 9 września zakończy wspierać system Windows Phone 7.8. Wchodząc na stronę prezentującą cykl wsparcia technicznego okazuje się jednak, że zmienił zdanie: obecnie czytamy tam bowiem, że "podstawowa pomoc techniczna wycofana zostanie 2014-10-14".

Windows Phone 7.8 to leciwy system wprowadzony na rynek w 2012 roku. Kilka miesięcy później pojawił się jego następca, Windows Phone 8. Najnowsza udostępniona kilka miesięcy temu wersja nosi oznaczenie Windows Phone 8.1 i prawdopodobnie jako ostatnia będzie posiadała w nazwie słowo Phone. Zmiana ta związana jest z zapowiedzianą kilka miesięcy temu przez Microsoft unifikacją wszystkich systemów pod jedną marką.

Co Microsoft chce uzyskać?

Być może decyzja Microsoftu o przedłużeniu wsparcia ma na celu przypomnienie właścicielom starych smartfonów z Windows Phone 7.8 o jego rychłym zakończeniu i tym samym skuszeniu ich do upgrade'u. Warto dodać, że obecnie należy do nich aż 19,2% platformy Windows Phone. Powinni oni jednak także wiedzieć, że po zakończeniu podstawowego wsparcia technicznego obejmowało ich będzie jeszcze 5-letnie wsparcie dodatkowe, które wiąże się z udostępnianiem aktualizacji bezpieczeństwa.