Microsoft przedstawia Montage

Nowe dzieło wewnętrznego zespołu Microsoftu - FUSE Labs - pozwala opublikować stronę internetową, na której znajdą się interesujące nas treści. Nasza "sieciowa wizytówka" może się składać z plików multimedialnych, wiadomości czy wpisów z Twittera.

Montage jest działającą w chmurze aplikacją możliwiającą zarządzanie i prezentację interesujących nas treści. Użytkownicy mają dzięki niej mieć możliwość szybkiego stworzenia strony internetowej i prezentacji w jednym, którą udostępnią znajomym albo wystawią na stronie głównej wyszukiwarki Bing.

Nowość Microsoftu w kilka minut potrafi zbudować "sieciową wizytówkę", na której znajdą się wpisy z Twittera, zdjęcia, wiadomości ze świata czy pliki multimedialne. Publikowane przez internautów treści, gromadzone są dzięki wyszukiwarce amerykańskiej firmy. Po jednokrotnym skonfigurowaniu Montage, możemy sobie zażyczyć, by sam się aktualizował, zgrywając pliki wideo, zdjęcia czy dane z RSSów.

Aplikacja umożliwia także przeglądanie "wizytówek" innych użytkowników i wyszukiwanie ich po słowach kluczowych. W przyszłości dołączą do niej elementy społecznościowe, takie jak "bitwy" między kreacjami poszczególnych użytkowników czy osiągnięcia zdobywane za generowanie treści.

Niestety Microsoft nie zdecydował jeszcze czy Montage zamieni się w komercyjny produkt. Firma twierdzi, że póki co, jest to rodzaj eksperymentu mającego zacierać granicę między konsumowaniem (treści), a ich kreowaniem. Aplikacja ma być udostępniona dla wszystkich chętnych pod koniec roku. Póki co testują ją pracownicy korporacji i ludzie wybierani przez jej przedstawicieli.

Z Montage możemy się zapoznać na jego oficjalnej stronie internetowej.