Microsoft przedstawia Outlooka Live

Microsoft przedstawił kilka nowości związanych z następną wersją serwera pocztowego Exchange, rozwijanego pod nazwą kodową Exchange 14. Wśród najważniejszych nowości jest wsparcie dla wielu przeglądarek, z których można uzyskać dostęp do OWA (Outlook Web Access) oraz Outlooka Live - programu skierowanego do uczniów.

Pierwszą istotną nowością jest możliwość dostępu do konta OWA z poziomu nie tylko Internet Explorera, ale i Safari oraz Firefoksa. Wcześniej twórcy dodali możliwość łączenia się z telefonów Windows Mobile. Wsparcie dla innych przeglądarek rozszerza możliwości dostępu do microsoftowego konta pocztowego uruchamianego pod kontrolą Exchange'a 14. Dodano także nowy widok multikonwersacji.

Office Live jest nowym projektem Microsoftu skierowanym do uczelni. Pozwala tworzyć i obsługiwać konta pocztowe (o pojemności do 5 GB) w domenie uczelni. Poza tym umożliwia w szerokim zakresie dostosowywać wygląd klientów. Więcej informacji znaleźć można w witrynie: get.liveatedu.com. Pokaz możliwości Outlooka Live obejrzeć można w filmie na stronie: edge.technet.com.