Microsoft przedstawia "dotykowe" wymagania Windows 8. Dwa palce nie wystarczą

Microsoft podał więcej szczegółów dotyczących wymagań, jakie muszą spełnić dotykowe ekrany będące na wyposażeniu komputera pracującego pod kontrolą nadchodzącego systemu Windows 8. Wynika z nich, że możliwość wykonywania gestów za pomocą dwóch palców to zdecydowanie za mało.

Lenovo IdeaPad Yoga

Microsoft pokazując wcześniej "dotykowe" możliwości systemu Windows 8 zaprezentował podstawowe gesty, które wymagały wykorzystania dwóch palców. Dzisiaj przyznał, że może to ograniczać działanie niektórych aplikacji.

"Powód, dla którego poszliśmy w tym kierunku, to odpowiedź na wymagania programistów. Deweloperzy nie chcą, aby ich kreatywność była ograniczana, a w szczególności dają nam jasno do zrozumienia, że chcą mieć prawo do korzystania z gestów wykonywanych za pomocą wielu palców" - możemy przeczytać na blogu Microsoftu.

Oczywiście Windows 8 będzie działał na obecnym "dotykowym" sprzęcie z Windows 7, lecz nie będzie pozwalał na pełne wykorzystanie swoich możliwości.

"Możemy rozwiązać niektóre z tych problemów poprzez aktualizację sterowników, ale to zależy wyłącznie od naszych partnerów sprzętowych" - powiedział Steven Sinofsky.

Windows 8 w pełni rozwinie więc skrzydła dopiero po instalacji na komputerze spełniającym wymagania Microsoftu, czyli pozwalający na wykonywanie gestów za pomocą minimum pięciu palców.

Windows 8 i tabletowa rodzina

System Microsoft Windows 8 powinien pojawić się na rynku jesienią. Jeżeli chodzi o tabletową rodzinę, która będzie mu towarzyszyła, swoje konstrukcje zamierzają udostępnić m.in. tacy producenci jak Lenovo, Dell, Samsung, Asus, Nokia, Hewlett-Packard i...Kupa. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule "Windows 8 - co wiemy o tabletach z nowym systemem Microsoftu?"