Microsoft przenosi Live Labs do zespołu Binga

Korporacja Microsoft zdecydowała o przeniesieniu zespołu badawczego Live Labs do większej grupy zajmującej się wyszukiwarką Bing. Laboratorium już wcześniej rozwijało projekty związane z siecią. Wśród znanych produktów Live Labs są m.in. Photosynth i Seadragon.

Microsoft uruchomił Live Labs na początku 2006 r., by włączyć się w wyścig technologii internetowych z rywalami, takimi jak Google. Laboratorium zajmowało się m.in. multimediami w sieci, user experience i mechanizmami wyszukiwania grafik.

"Po prawie pięciu latach jako osobne laboratorium w Microsoft, Live Labs zostanie scalony z Bing, a jego zespół będzie odgrywać poważną rolę w przyszłym rozwoju wyszukiwarki" - informuje strona internetowa Live Labs - "Chcemy wykorzystać nasze doświadczenia z sieciowym UX [ang. user experience] i wizualizacją danych, by Bing bardziej Wam się podobał".

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Założyciel i dyrektor techniczny Live Labs, Gary Flake, zrezygnował w piątek z pracy w firmie. Przed rozpoczęciem pracy w Microsoft, stworzył m.in. Yahoo's Research Labs i Overture Research.

Wśród znaczących projektów Live Labs wymienić można Photosynth - program, który umożliwia konstruowanie trójwymiarowych scen na podstawie kolekcji zdjęć. Laboratorium stworzyło też aplikację iPhone Sedragon, która miała na celu umożliwienie powiększania dużych dokumentów i zdjęć na małym ekranie urządzenia. Inne znane projekty, w których zespół brał udział, to m.in. Pivot i Web Sandbox.

Microsoft poinformował, że chce skupić swoje siły na rozwoju wyszukiwarki. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną zamknięcia Live Labs były też słabe wyniki finansowe. Już w kwietniu 2009 r. połowa pracowników laboratorium została przeniesiona do innych projektów korporacji. Od tego czasu, reszta zespołu zajmowała się już tylko technologiami związanymi z wyszukiwaniem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: