Microsoft przenosi swoją konferencję deweloperską Build 2020 do sieci

Ze względu na panującą pandemię wydarzenie odbędzie się w internecie.

Microsoft zdecydował się oficjalnie odwołać swoją konferencję deweloperką Build 2020. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa gigant z Redmond postanowił odwołać wydarzenie i zdecydował się na transmisję na żywo w internecie. Rozwiązanie to z pewnością nie zadowoli zarejestrowanych uczestników, którzy z pewnością mieli chęć na uczestnictwo w wielu warsztatach, które pozwalają na zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami, a także rozmowy z najważniejszymi osobami pracującymi w Microsoft.

Microsoft przenosi swoją konferencję deweloperską Build 2020 do sieci

Źródło: microsoft.com

Microsoft Build 2020 jest kolejną konferencją, która została odwołana w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Pierwszym odwołanym wydarzeniem były targi Mobile World Congress. Od lutego 2020 roku kolejne firmy ogłaszają rezygnacje lub przełożenie swoich eventów. Zaliczamy do nich między innymi Google. Również czerwcowa konferencja WWDC 2020 firmy Apple jest zagrożona.

Gigant z Redmond postanowił odwołać swoje sztandarowe wydarzenie dla deweloperów z całego świata. Na Build 2020 firma miała pozwolić zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi Azure oraz Microsoft 365. Wszyscy zainteresowani nadal będą mogli to zrobić, ale za pośrednictwem internetu. Po wydarzeniu nie wezmą oni jednak udziału w sesjach warsztatowych. Zamiast tego Microsoft udostępni notatki oraz streming z poszczególnych sesji.

Impreza miała odbyć się w dniach od 19 do 21 maja w Washington State Convention Center w Seattle.

W chwili obecnej nie jest jasne, dlaczego Microsoft tak późno zdecydował się na odwołanie konferencji. Być może zarząd liczył na to, że mimo wszystkich problemów uda się zorganizować wydarzenie. Co ciekawe na stronie Microsoft Build nadal można się jeszcze zarejestrować pomimo tego, że wczoraj w godzinach wieczornych ogłoszono, że wydarzenie zostało odwołane.

Microsoft nie zamierza przekładać konferencji Build 2020 na inny termin. Zostanie ona przeprowadzona jedynie jako transmisja online.

Źródło: neowin.net