Microsoft przeprasza za problemy z usługami. Nastąpiło przegrzanie centrum danych

Podczas ostatniej aktualizacji firmware centrów danych Microsoftu coś poszło nie tak. W skrócie można powiedzieć, że zrobiło się tam bardzo gorąco.

Microsoft co jakiś czas przeprowadza aktualizację firmware swoich centrów danych. 12 marca podczas takiego procesu coś poszło jednak nie tak, gdyż przez kilkanaście godzin niektórzy użytkownicy mieli problem z dostępem do usług SkyDrive, Hotmail i Outlook.

Co interesujące, Microsoft postanowił poinformować co się stało. Z zamieszczonego przez niego wpisu na blogu Outlook Blog wynika, że podczas wspomnianej aktualizacji z nieznanych przyczyn w jednym z centrów danych odnotowano znaczący i bardzo szybki wzrost temperatury. Okazało się też, że aby usunąć tę usterkę nie wystarczyła ingerencja w oprogramowanie. Wymagana była bowiem również fizyczna ludzka interwencja, co miało znaczący wpływ na wydłużenie czasu naprawy.

"Mamy nadzieję, że pomogło to wam w zrozumieniu tego co się stało. Znowu szczerze przepraszamy i żałujemy, że awaria ta miała wpływ na was wszystkich" - "bije się w pierś" Microsoft zapewniając jednocześnie, że bardzo ciężko pracuje nad tym, aby w przyszłości nie doszło już do podobnej sytuacji.

Miejmy nadzieję, że dotrzyma słowa, gdyż mamy dopiero marzec, a to już druga awaria jego usług.