Microsoft przestaje produkować Kinect for Windows v2

Microsoft poinformował dziś oficjalnie o zaprzestaniu produkcji czujnika Kinect dla Windows. Jeśli ktoś jednak chce go używać na Windows - nie będzie problemu.

Microsoft doszedł do wniosku, że nie ma sensu osobna produkcja kontrolera i czujników dla Windows i konsoli Xbox, więc będzie ona kontynuiowana tylko tej drugiej, jednak dzięki nowemu adapterowi, który pojawił się w Microsoft Store, nie będzie problemów z podpięciem Kinect do komputera z systemem Windows. Koszt urządzenia to 49,99 dolarów, czyli ok. 190 złotych. Jak przy okazji podano, w ciągu ostatnich miesięcy sprzedaż Kinecta była bardzo dobra, a wielu deweloperów zainteresowało się możliwościami czujnika. Dlatego też firma spodziewa się sporej ilości aplikacji i gier korzystających z możliwości czujnika.

Kinect (foto: Microsoft Store)

Kinect (foto: Microsoft Store)

Jest tylko jeden minus - Kinect podpięty w ten sposób działa wyłącznie z Windows 8 i 8.1. W przyszłości zapewne dojdzie do tego także wsparcie dla Windows 10, więc jak na razie tylko posiadacze najnowszych wersji Windowsa będą mieli okazję przetestowania czujnika w praktyce.