Microsoft przygotował nowy sposób pisania dla Android Wear

Microsoft tworzy oprogramowanie nie tylko dla własnych systemów, ale - o czym dość rzadko się słyszy - współpracuje także z innymi platformami. Specjalnie na potrzeby urządzeń Android Wear opracował ciekawy sposób pisania.

Smartwatche i podobne gadżety są na tyle małe, że nie mogą mieć fizycznej klawiatury, a osoby z grubszymi palcami mogą mieć problem z wciskaniem właściwych na wirtualnej. Co więc mogą zrobić? Niech piszą palcem po ekranie! Ponieważ pokazuje to dokładnie poniższy filmik, nie będę się rozpisywał, a zaproszę do obejrzenia prezentacji.

Microsoft jak na razie przetestował nowe rozwiązanie na kwadratowym Samsung Gear Live (320x320 pikseli) i okrągłym Moto 360 (320x290). Jak na razie nie są wspierane mniejsze rozdzielczości, np. 280x280. "Ręczna klawiatura" została nazwana "The Analog Keyboard" i można pobrać ją tutaj we wczesnej wersji 0.1. Przeznaczona jest przede wszystkim dla programistów, jednak użytkownik również może spróbować swych sił. Dokładna instrukcja i porady dotyczące instalacji można znaleźć na tej stronie.

Zobacz również:

  • OnePlus Watch to rozczarowanie jakich mało! Recenzje są miażdżące
  • Nowy wygląd Microsoft Office! Jak zaktualizować?