Microsoft przygotowuje komputery do Windows 10 21H1. Co się dzieje?

Aktualizacja do Windowsa 10 21H1 pojawi się na przełomie maja i czerwca, ale Microsoft przygotowuje już wybrane komputery do jej instalacji. W tle instalowane są już wybrane pliki niezbędne do przeprowadzenia aktualizacji do nowej wersji Windowsa.

Microsoft cały czas przygotowuje się na nadejście kolejnej aktualizacji rozwojowej systemu operacyjnego Windows 10. Uaktualnienie do wersji 21H1 pojawi się dla wszystkich użytkowników dopiero na przełomie maja i czerwca tego roku, ale gigant z Redmond rozpoczął już przygotowania na wybrany komputerach. Sprawdź, co Twój pecet robi w tle, aby przyspieszyć przyszłą aktualizację do Windowsa 10 21H1.

Windows 10 w wersji 20H2

Windows 10 w wersji 20H2

W ostatnich aktualizacjach rozwojowych dla Windows 10 20H2, które pojawiły się na przełomie stycznia i lutego 2021 roku, firma Microsoft dodała kilka elementów, które ułatwią przeprowadzenie aktualizacji systemu do wersji 21H1.

Prawdopodobnie nowe pliki pojawiły się również na Twoim komputerze. Możesz to łatwo sprawdzić. Wystarczy, że uruchomisz Eksplorator plików i w wyszukiwarce wpiszesz "21H1". Jeżeli zobaczysz pliki z rejestru systemowego zawierające w swojej nazwie słowo 21H1, to Twój komputer przygotowuje się już do instalacji kolejnej wersji Windowsa.

Pliki przygotowujące do aktualizacji do Windows 10 21H1

Pliki przygotowujące do aktualizacji do Windows 10 21H1

Nadchodzące wydanie Windows 10 21H1 będzie jedną z najmniejszych w historii aktualizacji rozwojowych. Użytkownicy nie otrzymają nowych funkcji, ale system otrzyma nowe oznaczenia oraz poprawki bezpieczeństwa.

Obecnie pliki przygotowujące do instancji Windowsa 10 21H1 ważą około 22 kb. Ich waga prawdopodobnie będzie rosła na przestrzeni najbliższych tygodni.

Windows 10 21H1 instalować się będzie w sposób niewidoczny dla użytkownika.

Źródło: windowslatest.com