Microsoft przygotowuje proces zgłaszania aplikacji dla Windows Phone Mango

Jeszce w tym tygodniu Microsoft przedstawi szczegółową instrukcję dotyczącą procesu zgłaszania aplikacji kompatybilnych z systemem Windows Phone Mango do serwisu App Hub. Niektórzy deweloperzy korzystający z tego narzędzia do zarządzania swoimi aplikacjami WP7 mogą już dostrzec w nim pewne nowości.

W lipcu Microsoft powiedział, że App Hub zacznie przyjmować aplikacje kompatybilne z systemem Windows Phone Mango pod koniec sierpnia. Infrastruktura do ich przyjmowania właśnie jest wprowadzana. Przeprowadzane są ostatnie testy i jak napisał na swoim blogu Microsoft, niektórzy deweloperzy powinni już widzieć nowe treści w serwisie.

Windows Phone Mango to najpoważniejsza do tej pory aktualizacja systemu Windows Phone 7. Czasem określana jest mianem Windows Phone 7,5. Ciągle czekamy na prezentacje pierwszych smartfonów z tym systemem dostępnych globalnie, choć w Japonii urządzenie takie zaprezentowała już spółka Fujitsu Toshiba.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Aktualizacja Mango zawiera 500 poprawek i nowych możliwości. Jest wśród nich widok rozmowy (Conversation View) ułatwiający długie dyskusje za pomocą maila ze znajomymi lub współpracownikami. Wprowadzono także wątki (Threads), które łączą wiadomości z sms-ów, chatu Facebooka i komunikatora. System oferuje wielozadaniowość i mobilną wersję IE9, która ma wspierać HTML5.

Nie wiadomo jeszcze kiedy pojawią się na rynku pierwsze smartfony z Windows Phone Mango. Ostatnie doniesienia wskazują na 1 września, ale Joe Belifore z zespołu WP7 napisał na Twitterze, że to tylko plotki. Na razie system mobilny Microsoftu radzi sobie gorzej niż się spodziewano. Może nowe model z ulepszonym systemem zmienią coś w tej kwestii.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: