Microsoft przyjmuje propozycje rozszerzeń Edge na Chromium

Do premiery odświeżonej przeglądarki Edge został mniej niż miesiąc. Microsoft zaczyna przyjmować propozycje rozszerzeń od deweloperów.

Jak doskonale wiemy, Microsoft pracuje od dłuższego czasu nad odświeżoną edycją przeglądarki Edge - z silnikiem Chromium. Premiera nastąpi 15 stycznia, a od dzisiaj deweloperzy mogą zgłaszać swoje rozszerzenia. Będą one rozpatrzone, zaś te, które znajdą uznanie, znajdą się na oficjalnej liście polecanych. Jak podaje producent, jeśli ktoś ma już w swoim portfolio rozszerzenia pod Chromium, może po prostu wykonać ich port pod Edge. Ale należy się spieszyć - przyjmowanie zgłoszeń potrwa tylko jeden dzień i zakończy się już jutrzejszego wieczora. Z wpisu na blogu Microsoftu można się dowiedzieć, że - pomimo wcześniejszych zapowiedzi - nowa przeglądarka nie będzie kompatybilna z rozszerzeniami i dodatkami pisanymi tylko pod Chrome.

Szacuje się, że obecnie z systemu Windows 10 korzysta 900 milionów użytkowników. Dotychczasowe wydanie Edge - oparte na silniku EdgeHTML - nie spotkało się z takim przyjęciem, jakiego życzyłby sobie Microsoft. Aktualnie udział tej przeglądarki w rynku to 6%. Czy nowa edycja zmieni ten stan rzeczy? O tym przekonamy się już za mniej, niż miesiąc.

Źródło: Neowin