Microsoft przypilnuje dzieci

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że latem tego roku uruchomiona zostanie nowa usługa koncernu - Family Safety Settings - umożliwiająca rodzicom monitorowanie internetowej aktywności ich dzieci. Będzie ona jednym z elementów platformy Windows Live.

W ramach usługi Windows Live Family Safety Settings rodzice będą mogli otrzymywać rozbudowane raporty, zawierające m.in. spis stron odwiedzanych przez ich pociechy w czasie surfowania po Internecie. Niewykluczone również, że nowa usługa Microsoftu dostarczy im informacji o tym, z kim dzieci rozmawiały przez komunikatory internetowe, do kogo wysyłały e-maile oraz jakie treści publikowały w swoim blogu.

Warto wspomnieć, że Microsoft ma już w tej chwili w ofercie podobną usługę - mogą z niej odpłatnie korzystać użytkownicy serwisu MSN Premium. Przedstawiciele koncernu mówią jednak, iż od dawna docierały do nich głosy użytkowników proszących o zniesienia opłat - stąd decyzja o zaoferowaniu jej za darmo, w ramach Windows Live.

Platforma Windows Live - czyli pakiet internetowych usług, w skład którego wejdą m.in. konto e-mail, komunikator internetowy, aplikacje zabezpieczające oraz system blogowy - ma zostać udostępniona w drugiej połowie bieżącego roku. Do korzystania z niej niezbędny niezbędny będzie system Windows XP SP2 lub Windows Vista.