Microsoft przyspiesza IE7

Koncern z Redmond udostępnił uaktualnienie dla przeglądarki Internet Explorer 7, którego zadaniem jest przyspieszenie pracy wbudowanego do aplikacji mechanizmu antyphishingowego. Microsoft zareagował tym samym na narzekania użytkowników, którzy twierdzili, iż otwieranie w IE7 niektórych stron radykalnie obniża wydajność systemu.

Jak tłumaczą przedstawiciele koncernu, owe zakłócenia w pracy systemu spowodowane są działaniem filtra antyphishingowego, którego zadaniem jest identyfikowanie stron podszywających się pod witryny e-banków czy instytucji i usług finansowych. W niektórych przypadkach analizowanie zawartości strony trwa zbyt długo, co owocuje znacznym obciążeniem systemu (w szczególności dotyczy to witryn zawierających wiele ramek).

Do Microsoftu od kilku tygodni docierały głosy użytkowników narzekających na ten problem - dlatego też koncern zdecydował się na przygotowanie odpowiedniego uaktualnienia dla IE7. Może je pobrać za pośrednictwem mechanizmu Microsoftu Update - "łatka" dostępna jest dla wersji IE7 dla Windows XP oraz Windows Server 2003.

Więcej informacji na temat problemu oraz uaktualnienia znaleźć można na stronie Microsoftu.


Zobacz również