Microsoft przyznaje - mobilnemu IE 11 daleko do konkurencji

Aktualizacja dla Windows Phone 8.1 przyniosła sporo zmian i ulepszeń w Internet Explorerze 11, ale sam Microsoft przyznaje, że jest jeszcze daleko w tyle za konkurencją.

Choć zmiany przyniosły poprawę w wyświetlaniu stron i szybkości ich ładowania, to jednak praktyczne testy nie wypadły dla IE zbyt dobrze. Testy te odbywały się na 500 najpopularniejszych witrynach, a wyniki porównano z iOS, Androidem i FirefoxOS. Rezultaty są dalekie od zadowalających. Poniższa grafika prezentuje porównanie strony głównej Twittera na (od lewej): Windows Phone 8.1, Firefox OS oraz iPhone. Polecam kliknąć, by przyjrzeć się bliżej.

Co w związku z powyższym? Jak zapowiadają to ludzie odpowiedzialni za Internet Explorera, Adrian Bateman i Frank Olivier, przeglądarka zostanie wzbogacona o wiele nowych funkcji. Jak na razie główną bolączką jest nieprawidłowe wyświetlanie przez IE tekstu oraz brak optymalizacji pod kątem pobierania danych, co sprawia, że pobierana jest większa ich ilość niż być powinna. Z wymienionych 500 witryn tylko 40% wyświetlało się bez defektów i równie szybko, jak na urządzeniach konkurencji.