Microsoft publicznie krytykuje krytykę Windows 8, który "z dnia na dzień jest coraz lepszy"

Frank X. Shaw zamieścił na oficjalnym blogu Microsoftu wpis, w którym odnosi się do krytyki, jakiej poddany został Windows 8. Twierdzi przy tym również, że 'Windows 8 to dobry produkt, który z dnia na dzień jest coraz lepszy".

Kiedy w październiku poprzedniego roku na rynek trafił system Windows 8 Microsoft stanął w ogniu krytyki użytkowników niezadowolonych z usunięcia przycisku Start oraz dotykowego interfejsu. Z pewnością opinie te negatywnie wpłynęły również na popyt na "ósemkę", który nie był wystarczająco dynamiczny i przełożył się po sześciu miesiącach na sprzedaż 100 milionów sprzedanych licencji. Dla przypomnienia, "siódemka" w pierwszym roku po premierze sprzedała się w liczbie 240 milionów sztuk, który to wynik najprawdopodobniej nie zostanie pobity.

Ach ci wstrętni krytycy

Do tej pory gigant był raczej małomówny jeżeli chodzi o wspomniane kwestie. Kilka dni temu przerwał jednak milczenie. Frank X. Shaw, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej zamieścił bowiem na oficjalnym blogu wpis, w którym m.in. atakuje niektóre nieprzychylne dla Windows 8 publikacje:

"W tym świecie, w którym każdy może być wydawcą, mamy do czynienia z tendencją popadania w skrajności. Ci którzy chcą się wyróżnić gonią za sensacją. W tym świecie, gdzie liczba odsłon jest walutą, żar jest często bardziej ceniony niż światło. Czarno-białe karykatury są czasem bardziej cenione niż odcienie szarości rzeczywistości".

"Zatrzymajmy się na chwilę i skupmy na centrum. W centrum mamy sprzedaż 100 milionów kopii, co jest dobrą rzeczą. W centrum mamy słuchanie opinii i dążenie do poprawy produktu, co też jest dobrą rzeczą."

"Windows 8 to dobry produkt, który z dnia na dzień jest coraz lepszy. Chcemy zachować poziom poprawy Windows 8, tak jak robimy to z wszystkimi naszymi produktami, tworząc to co jest dobre jeszcze lepszym. Będą ludzie, którzy będą się z nami zgadzali. Będą też ludzie, którzy równie mocno nie będą się z nami zgadzali. Wszystko w porządku, to zgodne z oczekiwaniami."

Microsoft wsłuchuje sie (podobno) w opinie użytkowników Windows 8

Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft faktycznie już wcześniej zapowiedział ustami Tami Reller (szefowa działu finansowego), że przygotowując aktualizację dla Windows 8, czyli Windows Blue, przyglądał się z uwagą opiniom użytkowników. Być może więc nawet przywróci wspomniany na początku przycisk Start.

_____________________

Czy nieprzychylne publikacje na temat Windows 8 były tylko tanim gonieniem za sensacją? Być może w niektórych przypadkach tak. W większości jednak były one zgodne z zamieszczanymi w Sieci komentarzami niezadowolonych użytkowników "ósemki". Za to więc, że Windows 8 nie odniósł oczekiwanego sukcesu, Microsoft powinien winić tylko siebie.


Zobacz również