Microsoft publikuje nowe oprogramowanie układowe dla Surface Laptop 3 z procesorami AMD

Czy nowe oprogramowanie rozwiąże problemy z wyłączaniem urządzenia?

Surface Laptop 3 został zaprezentowany w listopadzie 2019. Po raz pierwszy zaprezentowano większą, 15 calową odmianę, która na dodatek korzysta z procesorów AMD Ryzen Surface Edition. Niestety testowany przez nas egzemplarz posiadał problem, który powodował wyłączanie się urządzenia po zamknięciu klapy matrycy.

Microsoft publikuje nowe oprogramowanie układowe dla Surface Laptop 3 z procesorami AMD

Źródło: microsoft.com

Microsoft opublikował właśnie nowe oprogramowanie układowe, które wydają się rozwiązywać ten problem. Gigant z Redmond udostępnił nową aktualizację firmware dla Surface Laptop 3 z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej. Aktualizacja o numerze wersji 1.2238.140.0 ma poprawiać stabilność systemu oraz żywotność baterii w komputerach wyposażonych w układy AMD.

Microsoft informuje, że wydał właśnie skumulowaną aktualizację oprogramowania sprzętowego i sterowników dla laptopa Surface Laptop 3. Pakiet zawiera uaktualnione sterowniki dla każdego z komponentów laptopów Surface Laptop 3 wyposażonych w układy od AMD, a także aktualizacje oprogramowania układowego, która rozsyłana jest za pomocą Windows Update. Wszystkie nowe sterowniki oraz zaktualizowane oprogramowanie układowe są kompatybilne z systemem Windows 10 w każdym wydaniu.

Dodatkowo na swojej stronie wsparcia technicznego przeznaczonej dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych Microsoft opublikował zbiorczy plik MSI, który zawiera wszystkie wydane poprawki. Pakiet SurfaceLaptop3_Win10_18362_20.014.40255.0.msi waży 357 MB.

Producent deklaruje, że aktualizacje sterowników oraz oprogramowania układowego będą stopniowo rozsyłane do użytkowników za pomocą Windows Update. Zainteresowani użytkownicy mogą pobrać plik z aktualizacją MSI tutaj.

Aby zainstalować aktualizacje z poziomu Windows Update należy przejść do Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje.

Źródło: wccftech.com