Microsoft - pytania i odpowiedzi

Gigant z Redmond udostępnił publicznie kolejną usługę w swoim portalu internetowym. Do tej pory Windows Live Q&A (pytania i odpowiedzi) były dostępne tylko po zaproszeniu przez innego użytkownika, teraz serwis uzyskał status publicznej wersji testowej beta i jest dostępny bez ograniczeń dla wszystkich.

Windows Live Q&A pozwala użytkownikom na wyszukiwanie odpowiedzi na dręczące ich pytania oraz zadawanie pytań, na które odpowiadają inni członkowie serwisu. Live Q&A posiada system kategoryzowania zadawanych pytań przy pomocy znaczników (ang. tag), co pozwala na bardziej precyzyjne wyszukiwanie odpowiedzi.

Po zadaniu pytania, użytkownicy zarejestrowani w serwisie mają cztery dni na udzielenie odpowiedzi, a każdy który jej udzieli otrzymuje punkty. Dodatkowe punkty są przyznawane za najlepsze odpowiedzi wyłaniane podczas głosowania. Tym sposobem tworzony jest ranking użytkowników o najlepszej reputacji. Jest to o tyle ważne, że przy wyszukiwaniu odpowiedzi od razu widać, czy odpowiedział na nią ktoś godny zaufania, czy nie.

W serwisie oprócz bardzo konkretnych pytań (How to create your own website?) znajdziemy też bardzo niepoważne (Who killed TuPac?) i całkiem dziwne (Will drinking a coke while eating pop rocks explode your stomach?).

Więcej o Windows Live pisaliśmy już między innymi w artykułach "Windows na żywo czyli Microsoft Live Software", "Windows Live - pogromca Skype'a?", czy też "Sieciowe dyski Microsoftu".

Witryna Windows Live Q&A