Microsoft reklamuje konkurencję - MacBooka Pro i PlayStation? (zdjęcia)

Wiele wskazuje na to, że listopad zostanie ogłoszony tegorocznym miesiącem uśmiechu dla wszystkich, którzy interesują się strategiami reklamowymi gigantów branżowych. Po niezwykłej informacji "I'm a PC" Microsoftu przed sklepami Apple", nadszedł czas na kolejny "smaczek" - internauci donoszą, że Gigant z Redmond reklamuje teraz... MacBooka Pro oraz Playstation.

Na początku listopada serwis AppleInsider udostępnił zdjęcie, na którym widać było specjalny kiosk z reklamami "I'm a PC" przed samym wejściem do Apple Store (artykuł ze zdjęciem: "I'm a PC" Microsoftu przed sklepami Apple (zdjęcie)). Teraz przyszedł czas na kolejną interesującą zagrywkę Giganta z Redmond.

W serwisie digg.com furorę robi post właściciela bloga hehe2.net, w którym autor prezentuje dwa zdjęcia z nowej kampanii reklamowej Microsoftu. Powody? Pierwsza fotografia przedstawia stronę z broszurki reklamowej systemu Windows Vista, na której uśmiechnięta rodzina korzysta z dobrodziejstw systemu na MacBooku Pro firmy Apple:

Microsoft reklamuje konkurencję - MacBooka Pro i PlayStation? (zdjęcia)

Apple w reklamie Microsoftu? Kliknij aby powiększyć

To jednak nie wszystko. W komentarzach szybko pojawiła się bowiem opinia, że ta sama broszurka reklamuje również pady konkurencyjnej do Xboksa 360 konsoli Sony - Playstation:

Microsoft reklamuje konkurencję - MacBooka Pro i PlayStation? (zdjęcia)

PlayStation w reklamie Microsoftu? Kliknij aby powiększyć

Cóż, o ile MacBook Pro w reklamie Visty nie jest jeszcze pozbawiony sensu (w końcu "Najszybszy notebook dla Visty to... MacBook Pro!") to wielka fotografia z padami do Playstation aż prosi się o złośliwy komentarz.