Microsoft reklamuje swój program przy pomocy komputera Apple

W reklamie programu do tworzenia piosenek, Songsmith, główną rolę odgrywa flagowy produkt konkurencji, komputer MacBook Pro. Mamy więc do czynienia z poważną i kompromitującą wpadką giganta z Redmond czy może całe zamieszanie jest starannie przemyślanym i zaplanowanym działaniem?

Microsoft uruchomił internetową kampanię reklamową programu Songsmith na początku stycznia. Aplikacja pozwala użytkownikom na tworzenie swoich własnych piosenek przy akompaniamencie przygotowanych przez producenta melodii. Jednak w klipie stworzonym przez giganta z Redmond dziwić może jedna rzecz: w materiale filmowym jednym z ważniejszych przedmiotów jest produkt konkurencji, komputer MacBook Pro stworzony przez Apple. Co więcej, logo spółki z Cupertino zostało przykryte kolorowymi naklejkami.

Wielu uważa jednak, że w tym przypadku mamy do czynienia z umyślnym działaniem marketingowców z firmy Microsoft. Wiadomo bowiem, że taki błąd poruszyłby wielu Internautów co zapewniłoby z kolei popularność samej reklamie i, co za tym idzie, programowi Songsmith. Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek w którym gigant z Redmond w swoich kampaniach reklamowych używa produktów Apple. Wcześniej, komputer tej firmy pojawił się w reklamie "Click. You're Clean" (gdzie posłużono się PowerBookiem).

Dodatkowego smaku całej sytuacji dodaje fakt, że jedną z głównych ról w filmie reklamowym gra dziewczynka o imieniu... Lisa. Warto przypomnieć, że Lisa to również nazwa komputera stworzonego przez Apple we wczesnych latach osiemdziesiątych.

Oto zdjęcie przedstawiające fragment komputera MacBook Pro. Zachęcamy do porównania go ze sprzętem wykorzystanym w reklamie.

Oto zdjęcie przedstawiające fragment komputera MacBook Pro. Zachęcamy do porównania go ze sprzętem wykorzystanym w reklamie.

Zapraszamy do uważnego przyjrzenia się komputerowi jaki został wykorzystany w reklamie firmy Microsoft. Film znajduje się poniżej:

Zobacz także:

Nowa kampania reklamowa firmy Apple

"I'm a PC" - nowa kampania reklamowa Microsoftu

Reklamy "I'm a PC" zrobiono na Makach?