Microsoft reklamuje swój program przy pomocy komputera Apple

W reklamie programu do tworzenia piosenek, Songsmith, główną rolę odgrywa flagowy produkt konkurencji, komputer MacBook Pro. Mamy więc do czynienia z poważną i kompromitującą wpadką giganta z Redmond czy może całe zamieszanie jest starannie przemyślanym i zaplanowanym działaniem?

Microsoft uruchomił internetową kampanię reklamową programu Songsmith na początku stycznia. Aplikacja pozwala użytkownikom na tworzenie swoich własnych piosenek przy akompaniamencie przygotowanych przez producenta melodii. Jednak w klipie stworzonym przez giganta z Redmond dziwić może jedna rzecz: w materiale filmowym jednym z ważniejszych przedmiotów jest produkt konkurencji, komputer MacBook Pro stworzony przez Apple. Co więcej, logo spółki z Cupertino zostało przykryte kolorowymi naklejkami.

Microsoft reklamuje swój program przy pomocy komputera Apple

Wielu uważa jednak, że w tym przypadku mamy do czynienia z umyślnym działaniem marketingowców z firmy Microsoft. Wiadomo bowiem, że taki błąd poruszyłby wielu Internautów co zapewniłoby z kolei popularność samej reklamie i, co za tym idzie, programowi Songsmith. Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy przypadek w którym gigant z Redmond w swoich kampaniach reklamowych używa produktów Apple. Wcześniej, komputer tej firmy pojawił się w reklamie "Click. You're Clean" (gdzie posłużono się PowerBookiem).

Zobacz również:

Dodatkowego smaku całej sytuacji dodaje fakt, że jedną z głównych ról w filmie reklamowym gra dziewczynka o imieniu... Lisa. Warto przypomnieć, że Lisa to również nazwa komputera stworzonego przez Apple we wczesnych latach osiemdziesiątych.

Microsoft reklamuje swój program przy pomocy komputera Apple

Oto zdjęcie przedstawiające fragment komputera MacBook Pro. Zachęcamy do porównania go ze sprzętem wykorzystanym w reklamie.

Zapraszamy do uważnego przyjrzenia się komputerowi jaki został wykorzystany w reklamie firmy Microsoft. Film znajduje się poniżej:

Zobacz także:

Nowa kampania reklamowa firmy Apple

"I'm a PC" - nowa kampania reklamowa Microsoftu

Reklamy "I'm a PC" zrobiono na Makach?