Microsoft rezygnuje z HD-DVD dla Xboxa 360

Jeśli jeszcze ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do tego jak Microsoft podchodzi do technologii HD-DVD, szybko pozbędzie się złudzeń. Amerykański gigant oświadczył właśnie, że nie będzie już więcej produkować tego typu sprzętu dla konsoli Xbox 360.

Nieoficjalnie mówi się, że za decyzją Microsoftu stały niedawne posunięcia takich firm jak Toshiba, Hollywood Studios oraz pojedynczych sprzedawców. W każdym razie, faktem stało się to, że nie zobaczymy już więcej napędów HD-DVD przeznaczonych na konsolę Xbox 360.

Microsoft rezygnuje z HD-DVD dla Xboxa 360

Przedstawiciele giganta z Redmond uspokajają jednak, że nie będzie to miało żadnego wpływu na platformę. Nadal istnieć będzie system obsługi oraz gwarancje jakie obejmowały działanie sprzedanego dotąd sprzętu.

Jednocześnie Microsoft wyraził chęć dostarczania użytkownikom sprzętu oraz produktów z jak najwyższej półki. Przedstawiciel spółki oświadczył, że klienci nie odczują spadku jakości oglądanych filmów.

Wygląda więc na to, że władze firmy przyznały że wprowadzanie HD-DVD dla Xboxa 360 było błędem. Użytkownikom tej popularnej konsoli wypada więc jedynie pożegnać się z tym rozwiązaniem. Pod znakiem pytania pozostaje natomiast, czy Microsoft zdecyduje się na wykorzystanie w X360 napędu Blu-Ray. Cóż, na odpowiedź przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać.