Microsoft rezygnuje z Windows 7 E

Microsoft poinformował, że rezygnuje z planów sprzedaży na rynku europejskim systemu Windows 7 pozbawionego przeglądarki internetowej.

W czerwcu informowaliśmy, że Microsoftu biorąc pod uwagę stanowisko Komisji Europejskiej, zdecydował się na wydanie pozbawionej IE europejskiej edycji swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windows 7 E (można o tym przeczytać w artykule pt. "Windowes 7 bez Internet Explorera").

Pod koniec lipca gigant z Redmond złożył KE interesującą propozycję. Zgodnie z nią miałby sprzedawać w Europie "siódemkę" pozwalającą podczas instalacji na wybór konkurencyjnych przeglądarek i wyłączenie IE (można o tym przeczytać w artykule pt. " Windows 7 z oknem wyboru przeglądarek"). Poinformował również, że do czasu wydania decyzji przez KE będzie dostarczał do producentów komputerów europejską wersję systemu (Windows 7 E).

Z ostatniego oświadczenia Microsoftu wynika jednak, że zmienił on zdanie na temat Windows 7 E. Firma postanowiła bowiem zrezygnować z jego wydania uginając się pod naciskiem ze strony producentów OEM, którym nie podobała się perspektywa przeinstalowywania systemu, gdyby KE zaakceptowała propozycję dotyczącą edycji z "oknem wyboru".

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl