Microsoft rezygnuje z opłat za serwery Windows?

Microsoft poinformował, że od dzisiaj korzystanie z licencji na produkty Windows Server System będzie znacznie ułatwione. Jako część planu Dynamic Systems Initiative, korporacja postanowiła uprościć procedury wykorzystywania wirtualnych obrazów Windows w środowiskach sieciowych.

Według przedstawicieli firmy, użytkownicy nie będą teraz zmuszeni do płacenia za nieaktywne wirtualne obrazy produktów spod znaku WSS. Opłaty licencyjne dotyczyć będą jedynie tych przypadków w których programy z tej grupy rzeczywiście uruchomione są na wielu maszynach jednocześnie. W tym samym czasie, firma z Redmond zdecydowała, że bez żadnych dodatkowych opłat użytkownicy będą mogli uruchomić do czterech wirtualnych maszyn na jednym Windows Server 2003 R2 Enterprise Edition (według Microsoftu na rynku pod koniec roku) oraz Windows Server "Longhorn" Datacenter Edition, który trafi na półki sklepowe w przyszłym roku.

Według przedstawicieli branży, działania firmy mają na celu jak najszybsze pozyskanie większych udziałów w segmencie serwerów najwyższej klasy, obecnie niemal całkowicie opanowanych przez systemy Uniksowe.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: