Microsoft rezygnuje z oznaczenia "RT", aby nas nie mylić. Wyszło słabo...

Jack Cowett z Microsoftu przyznał, że pozbycie się z nazwy Surface RT oznaczenia RT pozwoli konsumentom na łatwiejsze rozróżnienie dwóch różnych architektur, na których opierają się "okienkowe" tablety. Czy ma rację?

Od czasu wprowadzenia na rynek tabletów Surface RT i Surface Pro Microsoft miał problem z wytłumaczeniem konsumentom, na czym polega różnica pomiędzy tymi urządzeniami. Powodowało to, że znaczna część z nich przeżywała szok, gdy okazywało się, iż nie może zainstalować na swoim nowym gadżecie ulubionych desktopowych aplikacji.

Obecnie jesteśmy już po prezentacji następnej generacji wspomnianych tabletów. Wiemy więc, że Microsoft postanowił zmienić ich nazwy na Surface 2 (dawny Surface RT) i Surface Pro 2 (dawny Surface Pro). Kilka dni temu Jack Cowett, menedżer produktu odpowiedzialny za markę Surface, wyjaśnił, dlaczego jego firma zrezygnowała z oznaczenia "RT":

"Sądzimy, że w zeszłym roku mieliśmy pewne zamieszanie jeżeli chodzi o różnice pomiędzy tabletami Surface RT i Surface Pro. Chcemy pomóc zrozumieć ludziom, że mamy tutaj dwa różne produkty skierowane do dwóch różnych osób"Zobacz również:

  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]

No cóż, wydaje mi się, że w przypadku obecnych nazw tabletów Microsoftu klienci mogą być niestety jeszcze bardzie zdezorientowani...