Microsoft rozdaje klucze aktywacyjne dla Windows 8. Czyżby słabo się sprzedawał?

Microsoft chyba nieco się pospieszył i przygotował bardzo fajny świąteczny prezent, dzięki któremu można zalegalizować piracką wersję Windows 8.

Kopię Windows 8 może zainstalować każdy przy wykorzystaniu nawet "zużytego" klucza. Następnie korzystając z mechanizmu KMS (Key Management System) może aktywować lokalnie (nie za pośrednictwem serwerów Microsoftu) swój nielegalny system, co pozwala na czasowe (do 180 dni) korzystanie z wszystkich jego funkcji.

Rozwiązanie to jest jednak nieco kłopotliwe. Na szczęście właśnie okazało się (o czym donosi wiele różnych serwisów), że Microsoft, zapewne niechcący, przyszedł piratom z pomocą pozwalając im na legalizację swoich kopii systemu.

O co chodzi?

O darmową licencję na Windows Media Center, którą do końca stycznia przyszłego roku mogą otrzymać użytkownicy Windows 8 Pro. W procesie aktualizacji WMC nie ma bowiem sprawdzania legalności systemu, który automatycznie zostaje bezterminowo aktywowany podczas aktywacji licencji odtwarzacza. Ponadto stary, piracki kod Windows 8 Pro jest usuwany.

Serwis The Verge przekonuje, że przeprowadził z sukcesem opisany proces. Obecnie oczekuje na komentarz Microsoftu w tej sprawie.

______________________

Ładny prezent:) Nie zmienia to jednak faktu, że korzystając z niego dalej będziemy dysponowali nielegalnym Windows 8. Przynajmniej od strony prawnej.