Microsoft rozdaje mnóstwo darmowych e-booków

Microsoft postanowił obdarować każdego chętnego darmowymi e-bookami. Dotyczą one oczywiście produktów firmy, a także rozwiązań jak serwery SQL czy Azure.

Tematyka elektronicznych książek to: Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Office 2013, Office 365, Office 2010, SharePoint 2013, Dynamics CRM, PowerShell, Exchange Server, Lync 2013, System Center, Azure, Cloud, SQL i wiele innych. Dostępne są w trzech formatach - PDF, ePUB oraz MOBI. Niestety, nie ma polskiej wersji językowej, więc znajomość angielskiego jest niezbędna do skorzystania z tej darmowej lektury. Trzeba przyznać, że tematyka jest tak rozległa, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wszystkie aplikacje niezbędne do czytania tych e-booków można znaleźć na naszych stronach. Do plików PDF polecamy Foxit Reader, dla MOBI świetnie nada się Calibre, natomiast użytkownicy Firefoxa mogą zainstalować wtyczkę e-Pub Reader, która pozwoli im swobodnie przeglądać e-booki w tym formacie. Eric Ligman, odpowiedzialny za gromadzenie i udostępnianie e-booków Microsoftu, zapowiada, że to jeszcze nie koniec darmowych pozycji dla każdego.

E-booki można pobrać TUTAJ.