Microsoft rozdaje studentom konsole Xbox 360

Microsoft przygotował specjalną ofertę dla studentów, w ramach której mogą oni otrzymać za darmo konsolę Xbox 360 4GB.

Oczywiście Microsoft nie rozdaje konsol Xbox 360 4GB na lewo i prawo każdemu studentowi. Mogą je otrzymać za darmo jedynie ci z nich, którzy zakupią komputer PC z systemem Windows 7. Jest jeszcze jeden warunek - jego cena nie może być niższa niż 699 dolarów.

Jak skorzystać z promocji?

"Jeżeli posiadasz adres mailowy .edu możesz nabyć nowy PC bezpośrednio u jednego z naszych dystrybutorów takich jak Dell.com i HP.com lub w sklepie Microsoft Store Online. Jeżeli jednak nie posiadasz adresu .edu lub po prostu wolisz osobiście sprawdzić wybrany komputer, przynieś ze sobą legitymację studencką do sklepu Best Buy lub któregokolwiek ze sklepów Microsoft Store" - tłumaczy Kristina Libby z firmy Microsoft.

Nowa promocja ma się rozpocząć 22 maja i potrwać do 3 września. Obecnie mogą z niej skorzystać jedynie amerykańscy studenci. Microsoft zapowiada jednak, że wkrótce objęci nią zostaną również studenci uczący się w Kanadzie i Francji. Niestety o polskich żakach nic nie wspomina...

Zaprezentowana strategia jest raczej niezwykła dla Microsoftu. Z pewnością jednak wzorował się on na firmie Apple, która prowadziła już tego typu kampanie dodając np. za darmo iPoda touch przy zakupie komputera Mac. Wydaje się też, że gigant z Redmond wprowadzając nową promocję brał pod uwagę wciąż spadającą sprzedaż komputerów PC z Windows.