Microsoft rozpoczął rejestrację osób zainteresowanych Windows 8 Pro za 69 zł

Microsoft poinformował o uruchomieniu systemu przyjmowania zamówień na uaktualnienie systemu Windows 7 do Windows 8 Pro. Oferta przeznaczona jest dla osób, które kupiły komputer nie wcześniej niż 2 czerwca. Co interesujące, gigant zastosował nieco większe zabezpieczenia w przypadku krajów cechujących się dużą skalą piractwa.


1 czerwca Microsoft przedstawił ofertę promocyjną skierowaną do wszystkich osób, które kupią nowy komputer z systemem Windows 7 pomiędzy 2 czerwca 2012 r. a 31 stycznia 2013 r. Dzięki niej otrzymują one możliwość taniej aktualizacji swojego systemu (kosztuje ona 69 zł) do systemu Windows 8 Pro, którego premiera została zapowiedziana na 26 października.

"Począwszy od 26 października rozpoczniemy przesyłanie wiadomość e-mail z kodem promocyjnym i instrukcjami zakupu" - zapowiedział rzecznik Microsoftu, Brandon LeBlanc.

Aby jednak móc skorzystać z tej oferty, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który jak się wczoraj dowiedzieliśmy, został właśnie udostępniony. Microsoft wymaga od nas podania widocznych na poniższym zrzucie ekranu danych:

Formularz rejestracyjny w programie Oferta uaktualnienia systemu Windows

Formularz rejestracyjny w programie Oferta uaktualnienia systemu Windows

Antypiracka strategia Microsoftu

Na tle tych informacji interesująco przedstawia się zapowiedź LeBlanc, który przyznał, że w niektórych przypadkach wymagane jest również podanie 25-znakowego klucza Windows 7. Co oznacza "w niektórych przypadkach? Ano to, że niektóre kraje ze względu na skalę piractwa znalazły się na czarnej liście Microsoftu.

Potwierdzili to nasi koledzy z amerykańskiego Computerworlda, którzy dwa razy przeszli proces rejestracyjny podając się za pierwszym razem za klienta pochodzącego z USA, natomiast za drugim razem za klienta pochodzącego z Indii.

W tym drugim przypadku na ekranie ich komputera pojawiła się następująca informacja:

"Możemy potwierdzić twoją rejestrację tylko w przypadku, gdy przedstawisz kwalifikacyjny klucz produktu dla Windows 7"

Warto tutaj zaznaczyć, że według raportu organizacji Business Software Alliance (BSA) za 2011 rok odsetek pirackich kopii we wspomnianych krajach wyniósł w przypadku Indii 63%, natomiast w przypadku USA - zaledwie 19%.

Inne sposoby aktualizacji

Opisana oferta nie jest jedynym sposobem na tanią aktualizację, o czym przeczytacie w artykule "Windows 8 Pro: wszystko na temat taniej aktualizacji".

__________________________

Dajcie znać, jak w waszym przypadku przebiegł proces rejestracji i weryfikacji wpisanych danych. Dla przypomnienia, Polska wg wspomnianego raportu wypadła kiepsko (53%).