Microsoft rozpoczyna testy Service Packów dla Visty i XP

W ubiegłym tygodniu Microsoft rozpoczął dystrybuowanie wśród zarejestrowanych testerów dodatków Service Pack dla systemów Windows Vista (SP1) oraz Windows XP (SP3). Firma nie informuje jednak na razie, kiedy można się spodziewać ich finalnych wersji.

Informacje o początkach testów Service Packów pojawiła się już w weekend - jednak dopiero wczoraj koncern oficjalnie ją potwierdził. Przedstawiciele firmy mówią, że na razie obydwa SP dostępne są we wczesnych wersjach testowych i dopiero za kilka miesięcy (na pewno jeszcze w tym roku) pojawią się oficjalne wydania beta SP1 dla Visty i SP3 dla XP. Microsoft twierdzi, że trzeci pakiet dodatków dla Windows XP najprawdopodobniej będzie gotowy w pierwszej połowie 2008 r. - jednak konkretnej daty na razie nie podano.

Zdaniem analityków, kolejny SP dla XP może być nawet ważniejszy niż pierwszy Service Pack dla Visty - "Jestem pewien, że wielu użytkowników - szczególnie korporacyjnych - uważa to uaktualnienie za niezmiernie ważne. Znaczna część przedsiębiorstw jeszcze przez lata będzie wstrzymywała się z migracją z XP do Visty" - tłumaczy Samir Bhavnani, szef działu analiz firmy Current Analysis West. "Moim zdaniem wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne podczas prac nad takimi dodatkami jest odpowiednie ich przetestowanie. To właśnie testy są głównym powodem, dla którego prace nad kolejnymi SP trwają tak długo" - mówi analityk.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: