Microsoft rusza z promocją Edge dla firm i korporacji

Producent zaczyna informować firmy i korporacje o korzyściach, jakie da im odświeżone Edge w zastosowaniach biznesowych.

Microsoft wymienił wszystkie zalety w poście na firmowym blogu. Już w tej chwili dostępne w kanale Dev wydania Edge będą miały domyślnie włączone funkcje biznesowe. Producent deklaruje, że będzie w pełni wspierać wprowadzenia rozwiązań, mających na celu wspieranie kanałów komercyjnych. Na stronie Edge Insider zamieszczono plik w formacie .zip, który zawiera dokumenty dotyczące polityk grupowych, pozwalające na konfigurację przeglądarki pod potrzeby używania w środowiskach firmowych. Obejmuje to również jej aktualizację, np. administratorzy mogą wybierać, którzy użytkownicy mają otrzymywać je pierwsi, można także wyłączyć tę funkcję dla wszystkich lub przejść na aktualizowanie wyłącznie ręcznie.

Warto przypomnieć, że Microsoft zdecydował się wprowadzić do Edge tryb Internet Explorer w celu używania aplikacji webowych i usług wymagających tej przeglądarki. Jak się dowiedzieliśmy z wpisu, Edge będzie renderować obraz tak, że używając IE Mode wszystko - interfejs, itp. - będzie wyglądać tak samo, jak w Edge, a więc zmiana nie będzie wizualnie widoczna. Jest to już testowane na kanale Dev przeglądarki. Administrator może wybrać, które strony mają być automatycznie otwierane w trybie IE. Co ciekawe, w pytaniach i odpowiedziach na temat tego trybu można przeczytać, że "Internet Explorer jest wciąż komponentem Windows". Zwraca uwagę słowo "wciąż", sugerujące, że zasłużona przeglądarka i dawny król sieci pewnego dnia zniknie.

Zobacz również:

  • Edge 94 już jest! Pomoże Ci w podróżach i zakupach
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Edge 92 - bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie
Microsoft rusza z promocją Edge dla firm i korporacji

Po raz pierwszy pokazano także harmonogram planowanych zmian pod kątem biznesu (grafika powyżej). Jak widzimy, jest już ponad 180 polityk grupowych, zintegrowane wsparcie dla dokumentów PDF, a także z pakietem Office 365. "Controlle rollout" to druga faza ulepszania Edge dla biznesu - będzie zawierać funkcje synchronizacji danych na urządzeniach, zintegrowane wyszukiwanie oraz możliwość otwarcia zakładki dedykowanej dostępowi do dokumentów Office 365. W przyszłych aktualizacjach dojdzie wsparcie dla ponad 100 języków, Microsoft information Protection, czyli mechanizm szyfrowania danych, a także wsparcie dla elektronicznych podpisów w plikach PDF.

Jednak Microsoft wciąż nie podaje, kiedy Edge z silnikiem Chromium doczeka się stabilnego wydania.