Microsoft składa apelację

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, prawnicy Microsoftu złożyli apelację do lipcowej decyzji Komisji Europejskiej, która ukarała koncern z Redmond grzywną w wysokości 280,5 mln euro. Karę wymierzono za to, że producent Windows nie wypełnił postanowień wyroku, który zapadł w procesie antymonopolowym w 2004 roku.

"Niezbędne dokumenty złożyliśmy wczoraj - zgodnie z naszymi zapowiedziami z lipca" - poinformował Tom Brookes, przedstawiciel Microsoftu.

Warto przypomnieć, że sąd w Luksemburgu już rozpatruje jedną apelację koncernu z Redmond w tej sprawie - dotyczy ona wydanego w 2004 r. nakazu wprowadzenia na europejski rynek wersji systemu operacyjnego Windows pozbawionej odtwarzacza multimedialnego, ujawnienia konkurentom szczegółów niektórych protokołów serwerowych oraz zapłacenia grzywny w wysokości 500 mln euro.

Microsoft od początku twierdził, że wypełnia wszystkie nakazy sądowe - firma wprowadziła na rynek Windows bez odtwarzacza multimedialnego i zapłaciła orzeczoną karę. Komisja Europejska uznała jednak, że koncern nie wywiązuje się z obowiązku udostępnienia konkurentom informacji o protokołach serwerowych - dlatego też w lipcu ukarano Microsoft kolejną grzywną (w wysokości 280,5 mln euro). Dzisiejsza apelacja Microsoftu złożona została właśnie w tej sprawie.