Microsoft składa wniosek o patent na zawiasy dla Surface Duo i Surface Neo

Gigant z Redmond szykuje się do premiery nowych, składanych urządzeń z serii Surface.

Jak co roku w październiku Microsoft zorganizował specjalne wydarzenie sprzętowe poświęcone linii Surface. Zobaczyliśmy na nim odświeżone wersje Surface Pro i Surface Laptop. Pojawiły się także nowe sprzęty takie, jak 15 calowy Surface Laptop z procesorem AMD Ryzen Surface Edition i Surface Pro X wykorzystujący procesor ARM.

Microsoft składa wniosek o patent na zawiasy dla Surface Duo i Surface Neo

Źródło: Microsoft.com

Microsoft postanowił także zaprezentować prototypowe urządzenia, które do sprzedaży powinny trafić pod koniec 2020 roku. Mowa o Surface Duo i Surface Neo. Oba sprzęty zostały wyposażone w dwa wyświetlacze połączone za pomocą obrotowego zawiasu, który można regulować pod dowolnym kątem nachylenia. Wniosek patentowy na taki mechanizm został właśnie opublikowany przez WIPO - World Intellectual Property Organization.

Gigant z Redmond zgłosił patent o tytule "ADJUSTABLE CLOSEURE MAGENT FOR HINGED DEVICE WITHED OPEN". Do wniosku dołączony został schemat pokazujący pojedyncze ogniwo zawiasu, które pozwala wyobrazić sobie, jak wyglądał będzie cały mechanizm.

Microsoft składa wniosek o patent na zawiasy dla Surface Duo i Surface Neo

Źródło: wipo.com

Przypominamy, że Microsoft Surface Duo został zapowiedziany jako pierwszy telefon komórkowy z serii Surface. Dodatkowo jest to pierwsza komórka wyprodukowana bezpośrednio przez Microsoft. Wcześniej producent ten skupiał się na tworzeniu systemu Windows Phone i posiadał udziały w Nokii. Surface Duo posiada dwa wyświetlacze połączone ze sobą 360 stopniowym zawiasem i obsługuje pióro Surface Pen.

Surface Neo i Surface Duo to na pierwszy rzut oka bardzo podobne urządzenia, ale różnią się one od siebie zarówno wymiarem, jak i systemem operacyjnym. Telefon Surface Duo posiada dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala każdy i pracuje pod kontrolą zmodyfikowanego Androida z usługami Google. Surface Neo wyposażony został w dwa ekrany o przekątnej 9 cali każdy i pracuje pod kontrolą nowej wersji systemu Windows 10X.

Dodatkowo na prezentacji Microsoft chwalił się, że Surface Duo zaoferuje światowej klasy aparat fotograficzny. O Surface Duo i Surface Neo powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej przed wakacjami. Możliwe, że Microsoft zaprezentuje je jeszcze raz na konferencji Microsoft BUILD w maju.

Źródło: gsmarena.com, wipo.com