Microsoft: sklep internetowy w Indiach zhakowany

Firma Microsoft poinformował, że jej indyjski sklep internetowy został zhakowany, a niektóre dane użytkowników wykradzione. Poszkodowani zostali już poinformowani o zaistniałej sytuacji i zalecono im podjęcie odpowiednich kroków. Do ataku przyznała się chińska grupa hakerów EvilShadow Team.

EvilShadow Team

Loginy, nazwiska i hasła niektórych użytkowników zostały wykradzione, a Microsoft zaleca ich zmianę - poinformowała osoba zaznajomiona z całą sytuacją. Dane dotyczące finansów użytkowników nie zostały naruszone. Chińska grupa hakerów EvilShadow Team, która przyznaje się do ataku umieściła w sieci listę z danymi użytkowników, choć zamaskowała fragmenty loginów.

Polecamy: Chiny mają problem z "cyber-kanibalizmem"

Zobacz również:

  • Windows 10 na iPadzie! Od dziś to możliwe i w pełni legalne
  • Windows 11 pozwoli zarobić na aplikacjach w Microsoft Store

Indyjski sklep Microsof Store jest zarządzany przez firmę zewnętrzną. Ciągle trwają prace nad przywróceniem go do sprawności. Hakerzy z grupy EvilShadow Team napisali na swoim blogu w języku mandaryńskim, że stronę sklepu zastąpili flagą Chin by zwrócić na siebie uwagę Microsoftu. Głównym celem było więc zdobycie rozgłosu.

Zobacz też: Indie: najtańszy tablet na świecie zaprezentowany. Cena - 35 USD!

Atak na sklep internetowy Microsoftu w Indiach wpisuje się w spór między Indiami, Chinami i Pakistanem o granice. Często przejawia się on również w sieciach społecznościowych oraz w działaniach hakerów. Indyjski oddział CERT podaje, że w listopadzie 2011 roku w Indiach zhakowano 1 651 stron internetowych.