Microsoft: skrzynki pocztowe Hotmail będą większe

Po tym jak Yahoo! poinformowało o 25-krotnym zwiększeniu pojemności bezpłatnych kont poczty elektronicznej (do 100 MB), Microsoft rozpoczął przymiarki do wprowadzenia podobnej zmiany. Gigant z Redmond zamierza powiększyć skrzynki z 2 MB do 25 MB. Informację podały Yahoo! News.

Przypomnijmy, że przyczynkiem do rozpętania wojny kont pocztowych były ogłoszone 31 marca plany Google. Wyszukiwarka poinformowała o zamiarach uruchomienia bezpłatnych kont pocztowych o pojemności 1 GB. Reakcją na to działanie było 25-krotne zwiększenie objętości skrzynek bezpłatnych Yahoo! Teraz planamy poszerzenia parametrów kont zamierza wprowadzić w życie Microsoft.

Pojemność bezpłatnych 2 MB kont pocztowych zostanie powiększona do 25 MB. Użytkownicy będą mieli również możliwość rozszerzenia konta o dodatkowe 50 lub 100 MB (jednak ta opcja będzie już płatna: odpowiednio 40 i 60 USD rocznie).

Nie wiadomo jednak, kiedy Microsoft wprowadzi zmiany w kontach Hotmail. Koncern nie chciał podać żadnych szczegółów w tej sprawie.