Microsoft sprzedał 3,9 mln konsol Xbox One. Sprzedaż Xbox 360 - 3,5 mln sztuk!

Microsoft zaprezentował wyniki finansowe, które pokazują, że w ostatnim kwartale poprzedniego roku wypracował większy zysk netto niż w analogicznym okresie 2012 roku. Dodatkowo poznaliśmy dane na temat liczby sprzedanych konsol Xbox One i Xbox 360.

Microsoft przedstawił właśnie wyniki finansowe, które potwierdzają, że W IV kwartale 2013 roku przychody koncernu były wyższe, niż spodziewali się analitycy. Co ważne, otrzymaliśmy również dane na temat sprzedaży konsol Xbox One i Xbox 360.

Microsoft Xbox One

Konsola Xbox One miała premierę rynkową (jedynie na terenie 13 krajów) dokładnie 22 listopada 2013 roku. Dzień później zanotowała równie dobry wynik sprzedaży, jak nieco wcześniej wprowadzona na rynek konsola Sony PlayStation 4. Na początku stycznia Microsoft poinformował, że konsumenci kupili do końca grudnia ponad 3 miliony egzemplarzy urządzenia. Dzisiaj wiemy już natomiast, że w sumie do kanałów sprzedaży trafiło o 900 tysięcy sztuk więcej.

Zobacz również:

  • Gdzie kupić PS5? Najniższe ceny i najlepsze oferty [25.10.2021]

Dla porównania, według ostatnich danych Sony, konsola PlayStation 4 została do 28 grudnia poprzedniego roku sprzedana w liczbie 4,2 miliona sztuk.

Microsoft Xbox 360

Microsoft poinformował również, ile sprzedał konsol Xbox 360. Co interesujące, osiągnął w tym zakresie naprawdę bardzo imponujący wynik: urządzenie trafiło do kanałów sprzedaży w liczbie 3,5 miliona sztuk.