Microsoft sprzedał 90 mln kopii Windows 7

Microsoft ma powody do zadowolenia. W ponad 4 miesiące sprzedał 90 milionów kopii Windows 7. To najlepszy wynik w historii firmy.

O wynikach sprzedaży poinformował na konferencji Morgan Stanley Technology Peter Klein, dyrektor finansowy firmy Microsoft. Tak dobry wynik sprawił, że najnowszy system operacyjny giganta z Redmond stał się najszybciej sprzedającym się systemem w historii.

Klein poruszył także kwestię przyszłości systemu Windows XP w firmach. Przyznał, że prowadzone są rozmowy z większością klientów biznesowych poświęcone zastąpieniu Windows XP nowym systemem.

Problemy z właściwym działaniem niektórych aplikacji i trudności ze sprzętem sprawiły, że Microsoftowi nie udało się wcześniej przekonać użytkowników biznesowych do porzucenia XP na korzyść Visty. Wszystko wskazuje, że uda się to z Windows 7.

W swojej wypowiedzi podczas konferencji Klein pochwalił się też osiągnięciem Windows Live, która liczy 23 miliony członków na całym świecie. To wynik trochę lepszy niż u konkurencji - rok temu Sony poinformowało, że PlayStation Network udało się pozyskać ponad 20 milionów użytkowników.

Klein odniósł się też do nowych produktów Microsoftu - projektu Natal dla Xboksa 360, pakietu Office 2010, a także Windows Phone 7. Jego zdaniem to jedne z najszybciej przygotowywanych produktów w historii Microsoftu.