Microsoft stworzy tani OS przeznaczony dla środowisk serwerowych

Prezes firmy Microsoft, Steve Ballmer, stwierdził w jednym ze swoich niedawnych wywiadów że jego firma przygotowuje tanią wersję systemu operacyjnego przeznaczonego na serwery.

Zdaniem prezesa firmy Microsoft, gigant z Redmond w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy wypuści na rynek nową tanią wersję systemu operacyjnego Windows Serwer. Ballmer przyznał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego że obecnie popyt na tani serwerowy OS będzie dosyć niski. Jednak taki system operacyjny stanowić ma ciekawe rozwiązanie dla wielu klientów i może w przyszłości odnieść sukces.

Zdaniem analityka Chrisa Voce'a, pomimo tego iż Microsoft posiada kilka systemów operacyjnych przeznaczonych na serwery to niewątpliwie amerykański gigant zaniedbał nieco "niższe" segmenty rynku.

"Dla niektórych klientów, nawet wersja Small Business Server (na który składają się Windows Server z Exchange Server, SQL Server oraz kilka innych programów) to stanowczo za dużo. Wypuszczając wersję systemu dla najmniej wymagających użytkowników Microsoft postępuje właściwie. Sprawia, że jego oprogramowanie jest bardziej uniwersalne."

Póki co, Microsoft nie sprecyzował czym konkretnie charakteryzować się ma nowy system operacyjny.

Zobacz także:

Ruszył program partnerski Microsoftu poświęcony Windows 7 i Server 2008 R2

Vista Service Pack 2 RC - na początku marca dla wszystkich

Vista SP2 RCE dostępny dla testerów