Microsoft stworzył klienta OneDrive dla macOS

W kwietniu Microsoft zapowiedział, że przygotuje klienta OneDrive dla macOS. No i słowa dotrzymał - pojawi się on na dniach.

Zacznijmy od tego, że klient OneDrive w wersji dla macOS będzie mieć format .pkg. Microsoft zdecydował się na ten format, ponieważ umożliwia on szybkie aktualizacje oraz zapewnia duży poziom bezpieczeństwa. Klient będzie dostępny już od połowy lipca. Zapowiedziano także, że pojawi się kilka nowych funkcji - w tym natywne wsparcie dla procesora M1, Known Folder Move, pobieranie na żądanie, ulepszony Finder i inne. Jak możemy przeczytać, wsparcie dla M1 pozwoli na znaczne usprawnienie działania usługi, pozwoli także na zredukowanie wykorzystania procesora nawet o kilkadziesiąt procent, a także umożliwi lepsze wykorzystanie baterii. Ulepszona zostanie także praca klienta przy wykonywaniu wielu zadań równocześnie.

Known Folder Move pozwoli użytkownikom macOS na bezpośrednie przesyłanie plików z folderów systemowych. Nie zmieni się limit przestrzeni - 5 GB bez subskrypcji. Microsoft zapowiada, że w ciągu kolejnych miesięcy klienta czeka kilka aktualizacji, które jeszcze bardziej go usprawnią.

Zobacz również:

  • Games With Gold - znamy październikowy zestaw gier
  • Masz starszego Maca? Nie instaluj nowej przeglądarki Safari 15!
  • Microsoft Teams - nowa funkcja dla studentów

Źródło: MSPowerUser