Microsoft: sześć "łat", w tym jedna "krytyczna"

W najbliższy wtorek Microsoft udostępni kolejny, comiesięczny, pakiet poprawek dla swoich produktów. Tym razem "łatek" ma być sześć - co najmniej jedna z nich oznaczona będzie jako "krytyczna".

Koncern nie poinformował na razie, jakie produkty zostaną "załatane" w najbliższy wtorek - spekuluje się, że firma przygotowuje m.in. uaktualnienie, usuwające groźny błąd w systemie Windows i przeglądarce Internet Explorer, wykryty przez firmę eEye Digital Security (informowaliśmy o nim w tekście "MSIE - znów krytyczna dziura?").

Wiadomo już, że Microsoft udostępni we wtorek co najmniej jedno ważne uaktualnienie, niezwiązane z bezpieczeństwem systemu, a także nową wersję antywirusowego narzędzia Windows Malicious Software Removal Tool.

Warto przypomnieć, że pod koniec lipca Microsoft wprowadził obowiązek weryfikowania legalności systemu przy próbie pobrania uaktualnień dla swoich produktów - użytkownicy, których systemy nie zaliczą "egzaminu legalności", nie będą mogli pobrać z serwisu Microsoftu uaktualnień. Nie dotyczy to jednak uaktualnień związanych z bezpieczeństwem - te można pobierać bez ograniczeń (więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Uaktualnienia Windows - od dziś nie dla piratów".


Zobacz również