Microsoft szuka "nowych sposobów dostarczania Windowsa"

Dzięki nowej ofercie pracy od giganta z Redmond, dowiadujemy się, że Microsoft szuka deweloperów, którzy pomogą z całkowitej zmianie sposobu dostarczania Windowsa do konsumentów.

Blisko końca kadencji Ballmera jako CEO Microsoftu, zapowiedział on szybszy cykl ukazywania się produktów firmy. Czyli - koniec z kilkuletnim czekaniem na nową wersję, a zamiast tego niewielkie przerwy między pojawieniem się kolejnej na rynku. Nadella kontynuuje tą politykę i chce jak najszybszych zmian. Grupa inżynierów nazwana "Mission Control team" szuka dewelopera, który pomoże w dostarczaniu klientom oprogramowania. Jak wyjaśnia to Microsoft - "stworzyliśmy nowy system, który całkowicie zmienia sposób dostarczania Windowsa oraz umieszcza cały ekosystem wokół niego". Deweloperzy potrzebni są do testowania nowych rozwiązań.

Potencjalni kandydaci muszą mieć co najmniej 4-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, mieć co najmniej dwuletnie doświadczenie z językami C (C, C++, C), a także znać SQL, XTable, REST, JSON, BOND, Entity Framework, WebAPI, WCF. Pomijając samą posadę, być może ten tajemniczy "nowy sposób dostarczania Windowsa" pojawi się już w Windows 9, do którego prezentacji pozostało mniej niż dwa tygodnie.