Microsoft szuka testerów pakietu Office - zainteresowani?

Pakiet Office to jedna z tych rzeczy, które pozwoliły Microsoftowi osiągnąć sukces komercyjny. Od momentu jego powstania wyszło sporo wersji, a obecnie dosłownie każdy może aplikować do roli beta-testera nowego wydania.

Microsoft nie zdradził żadnych szczegółów, jaki rodzaj Office'a ma to być. Podejrzewa się, że firma szykuje edycję na urządzenia z systemem Android, co byłoby logicznym krokiem po olbrzymim sukcesie, jaki osiągnęło wydanie pakietu na iPada. Wiadomo tylko dwie rzeczy. Pierwsza - że będą testowane dwie wersje - domowa oraz biznesowa. Druga - testy obejmą wszystkie narzędzia pakietu - Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Visio, Access, Publisher i Outlook, a w przypadku wydania biznesowego także Exchange, SharePoint i Project. Jak stać się testerem?

Microsoft szuka testerów pakietu Office - zainteresowani?

Aby zaaplikować, należy odwiedzić tą stronę, a następnie określić, czy jest się użytkownikiem biznesowym czy prywatnym. Po wyborze pojawia się dość długa ankieta, którą należy wypełnić. Jest jednak pewien problem - na skutek olbrzymiego zainteresowania serwery Microsoftu po prostu nie wyrabiają i może powitać nas komunikat o "chwilowo niedostępnej stronie". Kto chce spróbować - życzę powodzenia.