Microsoft szykuje "imprezowe" interaktywne okulary

Microsoft potwierdził, że przymierza się do budowy interaktywnych okularów, podobnych do zaprezentowanych kilka miesięcy temu okularów Google Glass.


Z pewnością większość z was słyszała o innowacyjnych okularach Google Glass (jeżeli nie, zapraszam tutaj), które zostały po raz pierwszy zaprezentowane reporterom podczas tegorocznego Google I/O.

Nieco później dowiedzieliśmy się, że firma Apple posiada patent o numerze 8212859, który opisuje urządzenie typu head-mounted display (HMD), czyli gadżet bardzo podobny do rozwiązania internetowego giganta.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]

Microsoft nie zamierza pozwolić odjechać konkurencji

Jak się właśnie okazało, "worek z interaktywnymi okularami" się rozwiązał, gdyż do wspomnianej dwójki zamierza dołączyć trzeci gracz - Microsoft. Zgłosił on bowiem już w maju poprzedniego roku do Amerykańskiego Urzędu Patentowego (U.S. Patent and Trademark Office) patent na "częściowo przezroczysty wyświetlacz umieszczany na głowie użytkownika", który w odróżnieniu od sprzętu konkurencji dostarczać ma dodatkowych informacji podczas różnych imprez.

Możemy więc sobie wyobrazić, że system Microsoftu podczas oglądania meczu hokeja wyświetlać będzie swojemu właścicielowi np. dane statystyczne poszczególnych zawodników.

Kiedy premiera?

Konsumencka wersja wspomnianych na początku okularów Google Glass powinna zostać udostępniona w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o rozwiązanie Microsoftu, obecnie niestety nic nie wiadomo na ten temat.