Microsoft szykuje krytyczne łatki dla Windows (oczywiście bez XP) i Internet Explorera

Kolejny Patch Tuesday zaoferuje dwa krytyczne biuletyny bezpieczeństwa. Niestety nie będą mogli z niego skorzystać użytkownicy Windows XP.

W przyszły wtorek, czyli 8 lipca, Microsoft jak co miesiąc udostępni zestaw paczek bezpieczeństwa Patch Tuesday. Tym razem składać się on będzie z sześciu biuletynów bezpieczeństwa, wśród których dwóm nadano status "krytyczny" ze względu na fakt, że łatane przez nie luki mogą być wykorzystane przez atakującego do zdobycia uprawnień takich samych jak użytkownik, który w momencie ataku był zalogowany w systemie.

Windows XP

Nadchodzący Patch Tuesday załata luki w Internet Explorerze oraz systemach Windows począwszy od Visty, a skończywszy na Windows 8.1 (również w wersji RT). Oczywiście z listy tej wyłączone zostały setki milionów osób, które wciąż korzystają z systemu Windows XP. Eksperci bezpieczeństwa ostrzegają, że cyberprzestępcy mogą wykorzystać udostępnione przez Microsoft patche, aby znaleźć kolejny sposób na jego zainfekowanie.

Jeżeli więc nie możesz rozstać się z ukochanym XP bądź bardzo ostrożny podczas surfowania po Internecie i sprawdzania skrzynki pocztowej. Korzystaj też z programów antywirusowych.