Microsoft szykuje niespodziankę - Windows 10 z nowym Menu Start

Gigant z Redmond w dalszym ciągu eksperymentuje z wyglądem systemu operacyjnego Windows 10. Najnowsze zmiany dotyczą Menu Start.

Windows 10 to jeden z najważniejszych produktów w historii Microsoftu. Ten system operacyjny miał ogromnie istotne z punktu widzenia producenta zadanie. Windows 10 musiał zjednoczyć konserwatywnych użytkowników Windows'a 7 oraz Windows'a XP z użytkownikami zadowolonymi z Windows'a 8/8.1.

Windows 10 z nowym Menu Start
Źródło: techradar.com

Windows 10 z nowym Menu Start

Źródło: techradar.com

Jedną z kart przetargowych był powrót klasycznego Menu Start, którego zabrakło w Windowsie 8 oraz lepsze dostosowanie systemu operacyjnego do urządzeń bez ekranów dotykowych.

Najnowsze informacje wskazują, że Microsoft zamierza nieco odświeżyć wygląd Menu Start tak, aby zaoferował on nieco bardziej zaokrąglone rogi oraz większe możliwości personalizacji do własnych potrzeb.

Portal Windows Latest donosi, że na stronach wsparcia Microsoftu dotyczących Windows'a 10 da się znaleźć odniesienia do nowego Menu Start i możliwości jego dostosowania do własnych potrzeb.

Zrzut ekranu pokazuje nieco bardziej zaokrąglone narożniki. Menu Start już niedługi nie będzie składać się tylko i wyłącznie z prostokątów i kwadratów. Teraz ich rogi mają być lekko zaokrąglone. Rozwiązanie to na pewno będzie świetnie wyglądać na nowych komputerach z ekranami o wysokiej rozdzielczości, ale nie wiemy, jak całość wyglądać będzie na starszych konstrukcjach z wyświetlaczami HD.

Nowe Menu Start na stronie wsparcia Microsoft
Źródło: techradar.com

Nowe Menu Start na stronie wsparcia Microsoft

Źródło: techradar.com

Menu Start, które widać na stronach wsparcia systemu operacyjnego Windows 10 zapewne pochodzi z testowej komplikacji systemu, która nie została jeszcze udostępniona w programie Insider.

W chwili obecnej ukazane zmiany nie zostały oficjalnie zaprezentowane przez Microsoft. Możliwe, że wygląd Menu Start jeszcze się zmieni, albo Microsoft całkowicie zrezygnuje z ulepszeń. Gigant z Redmond w przeszłości stosował zaokrąglone rogi. Zaprzestano ich stosowania w systemu operacyjnym Windows 8 z interfejsem Metro UI, który sprawił, że system stał się prostszy i bardziej kanciasty.

Możliwe, że nowe Menu Start pojawi się w aktualizacji Windows 10 H1 2021.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop z systemem operacyjnym Windows 10 i zapoznaj się z jego recenzją.

Źródło: techradar.com