Microsoft szykuje nowy model kontrolera do Xboxa 360?

W sieci pojawiły się plotki mówiące o kolejnej nowości sprzętowej od amerykańskiej firmy. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć, czy poza nową konsolą Xbox 360 S, wielbiciele elektronicznej rozrywki otrzymają także odświeżone wersje kontrolerów do niej.

Serwis Joystiq, powołując się na źródła zbliżone do Microsoftu, donosi, że w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, w sklepach pojawi się nowy model kontrolera do konsoli Xbox 360. I choć oferowany dotychczas joypad generalnie jest chwalony przez graczy, to narzekają na niego miłośnicy jednego gatunku - bijatyk. Ich zdaniem niezbyt udany jest tzw. d-pad. To właśnie "krzyżaka" najczęściej używają wielbiciele bijatyk, więc przede wszystkim on ma się doczekać zmian.

Według niepotwierdzonych doniesień można go będzie przekręcić o dziewięćdziesiąt stopni, co sprawi, że d-pad podniesie się o mniej więcej ćwierć cala. Rozwiązanie to ma być wygodne, a zarazem ma ułatwiać kontrolowanie postaci w bijatykach. Nie wiadomo niestety czy plotka ta jest prawdziwa. Nie można więc odpowiedzieć na pytanie o to, czy nowy kontroler zastąpi w sklepach dobrze znany model, czy też będzie sprzedawany jako osobny dodatek dla wymagającego użytkownika.

Zobacz również:

  • Czy wiesz, że Windows 11 Cię szpieguje? Pokazujemy, jak to powstrzymać
  • Raj dla gamerów? Elektroniczne gadżety znanych marek w Biedronce - te produkty powinieneś przetestować

Możemy jednak przypomnieć, że już w przypadku oryginalnego Xboxa, Microsoft zdecydował się na wymianę kontrolerów. Pierwsze wersje tychże były bardzo duże - gracze narzekali, że zabawa na nich nie sprawia przyjemności. Amerykańska korporacja stosunkowo szybko zastąpiła tę konstrukcję nowym kontrolerem, który został ciepło przyjęty przez wielbicieli elektronicznej rozrywki. Czy historia ta powtórzy się także w przypadku Xboxa 360?