Microsoft szykuje nowy pad do Xbox Series X. DualSense do PS5 wzorem

Microsoft pozazdrościł Sony kontrolera DualSense do PS5.

Choć dziewiąta generacja konsol już wystartowała, nie oznacza to, że nie możemy liczyć na nowy sprzęt. Nie da się ukryć, że to Sony zdecydowało się na większą rewolucję podczas nowej generacji. Sprzęt japońskiego producenta nie tylko zaskakuje wyglądem i możliwościami, ale również kontrolerem.

Sony zerwało bowiem z tradycyjną serią DualShock, a w jej miejsce powstał wyjątkowy DualSense z technologią haptyczną, adaptacyjnymi spustami, czy wbudowanym mikrofonem. Microsoft, nie ma w tym miejscu czym się pochwalić. Amerykański producent wyszedł z założenia, że ich pad jest niemal doskonały i wystarczy go tylko nieco ulepszyć. Choć nowy kontroler Xbox jest znacznie przyjemniejszy i lepszy w odbiorze od swojego poprzednika, to pod względem funkcji zdecydowanie ustępuje konkurencji.

Zobacz również:

DualSense PS5

Microsoft zapragnął mieć własny DualSense

Okazuje się jednak, że włodarze Microsoftu dostrzegli swój błąd i już sprawdzają czy użytkownicy ich sprzętu naprawdę chcą rewolucji na miarę DualSense. "Gigant z Redmond" zaczął wysyłać do graczy ankietę, w której pyta czy chcieliby, aby w kontrolerze do Xbox Series X i Series S pojawiły się funkcje, którymi może pochwalić się DualSense.

xbox ankieta

Z całą pewnością Microsoft stać na inwestycje w nowe technologie i zupełnie nowy kontroler, który mógłby w przyszłości pojawić się jako niezależny, samodzielny produkt. Podobnie jak było to z Xbox One Elite. Kiedy możemy spodziewać się nowego kontrolera na miarę dziewiątej generacji od Microsoftu? Niestety, raczej nieprędko.

Zobacz również: PS Store - ruszyła kolejna wyprzedaż gier na PS4 i PS5